Телефон горячей линии: 0-800-336-414 Время работы: 24/7
Київ (Hyundai)
Да
Выбрать другой
 • Київ (Haval)
 • Дніпро
 • Київ (Subaru)
 • Київ (Hyundai)
 • Харків
 • Запоріжжя
 • Суми
 • Черкаси
 • Чернігів
 • Івано-Франківськ
 • Луцьк
 • Кропивницький

Як зрозуміти, що свічки запалювання несправні і їх пора міняти?

Як зрозуміти, що свічки запалювання несправні і їх пора міняти?

Інтерв’ю з менеджером зі збуту запасних частин Олександром Ковалем.

Підвищена витрата палива, повільне прискорення і проблематичний запуск двигуна – це найбільш поширені наслідки несправності свічок запалювання. Контроль коректної роботи свічок запалювання і їх своєчасна заміна є запорукою потужної, економічної  та стабільної роботи двигуна. Олександр, як зрозуміти, що свічки вийшли з ладу і їх пора міняти?

Міняти свічки запалювання, тільки коли вони виходять з ладу – це не зовсім правильний підхід. Такий підхід може призвести до поломки двигуна. Важливо не допускати настання несправності свічок запалювання. Для цього, в першу чергу, необхідно дотримуватись рекомендацій заводу-виробника, який регламентує терміни заміни свічок. Наприклад, термін служби стандартних одноелектродних свічок запалювання становить до 30 000 км, при цьому з багатоелектродними до першої заміни Ви можете проїхати 50 000 км. У разі, якщо у Вашому автомобілі встановлено ГБО, ми говоримо про спеціальні свічки для газового палива, електроди яких виконані з благородних металів – платини або іридію. Звичайні свічки не підходять для газу, так як на відміну від бензину горіння газу відбувається при більш високих температурах і свічки швидко зношуються, тому для газу потрібно обирати свічки, які мають високі антикорозійні властивості та стійкі до високих температурних навантажень. При установці таких свічок – платинових або іридієвих – можна розраховувати на 90 000 км пробігу. Як правило, заміна свічок рекомендується при проходженні планового технічного обслуговування. Але крім заявлених характеристик автовиробника необхідно також враховувати реальні умови експлуатації автомобіля, такі як якість використовуваного палива і клімат, а також звертати увагу на сигнали, які подає Вам автомобіль в процесі експлуатації.

Які основні симптоми несправності свічок запалювання?

По-перше, якщо при запуску двигуна стартер запускається, але запалювання не відбувається, це може вказувати на те, що свічки запалювання виходять з ладу. Друга ознака несправності, якщо при їзді двигун сіпається і не розвиває максимальні оберти. По-третє, зверніть увагу на витрату палива і колір вихлопних газів. Перевитрата палива і чорний дим також може бути наслідком несправності свічок запалювання.

Чи можна визначити стан свічок за візуальними ознаками?

Так, якщо у Вас є можливість самостійно викрутити свічки з двигуна. Якщо такої можливості немає, зверніться на СТО. За допомогою фахівців перевірте розмір зазору між електродами і присутність нагару. Наявність чорної сухої сажі на електродах, а також збільшений зазор між електродами говорить про необхідність заміни деталі.

Як визначити, що зазор між електродами більше норми?

Кожна свічка запалювання має так зване маркування, яке містить дані щодо розміру зазору. Маркування може виглядати наступним чином: BPR7ES11. Розмір допустимого зазору вказується цифрою в кінці маркування. Якщо цифра відсутня, тоді нормою для деталі є стандартне значення 0,8 мм. Якщо зазор менше норми, це може привести до зниження потужності двигуна і збільшення витрати палива.

На що ще варто звернути увагу при заміні свічок запалювання?

Крім рекомендацій автовиробника, при заміні свічок запалювання варто також враховувати краплинне число свічок, яке вказує гранично допустиме температурне навантаження. У маркуванні BPR7ES11 цифра 7 показує краплинний індекс. Залежно від краплинного числа (від 2 до 10) розрізняють гарячі і холодні свічки. Якщо встановити холодні свічки з великим краплинним числом, мотор може працювати з перебоями. Але, якщо у Вас в машині газ, тоді свічки повинні мати менший зазор між електродами і більш високе краплинне число.

]]>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.