Телефон горячей линии: 0-800-336-414 Время работы: 24/7
Київ (Hyundai)
Да
Выбрать другой
 • Київ (Haval)
 • Дніпро
 • Київ (Subaru)
 • Київ (Hyundai)
 • Харків
 • Запоріжжя
 • Суми
 • Черкаси
 • Чернігів
 • Івано-Франківськ
 • Луцьк
 • Кропивницький

В чому різниця між кондиціонером і клімат-контролем?

В чому різниця між кондиціонером і клімат-контролем?

В даний час кондиціонер став невід’ємною частиною автомобіля. Досить часто ця опція пропонується в автомобілях різного класу в якості стандартного обладнання. І причина тому очевидна: кліматизація салону має свої явні переваги.

По-перше, можливість управляти температурою в салоні автомобіля забезпечує не тільки комфорт, але і безпеку руху. Відомо, що занадто тепле повітря викликає сонливість, в той час як прохолода звужує судини і таким чином підвищує пильність людини. Тому при комфортній температурі автомобілісти не так швидко втомлюються і краще реагують в дорожніх ситуаціях. По-друге, в літній період кліматична система працює ефективніше, ніж відкриті вікна. В першу чергу це стосується охолодження салону: при відкритих вікнах всередину зазвичай надходить тільки тепле повітря. Крім цього, відкриті вікна збільшують витрату палива, тому що підвищується опір повітря. Як правило, експерти говорять про додаткові 0,5 літри на 100 кілометрів. Але, не варто забувати про те, що кліматичні системи також збільшують витрату палива автомобіля, однак це залежить від того, яка система встановлена ​​і як вона регулюється.

Сьогодні на вибір покупців представлені дві системи охолодження: ручний кондиціонер і автоматичний клімат-контроль. При використанні механічної версії система охолоджується тільки відповідно до заданого температурного режиму. Водій також повинен регулювати вручну потужність вентилятора. Якщо стає занадто холодно або занадто тепло, Вам потрібно відрегулювати перемикач. З економічної точки зору це не зовсім ефективне рішення, тому що занадто низька температура влітку або занадто висока взимку відчувається не одразу.

Клімат-контроль працює по-іншому. Це вдосконалена комп’ютеризована система, яка використовує додаткові датчики для забезпечення більш точного управління температурою в салоні. Клімат-контролем не потрібно керувати вручну, температура регулюється автоматично. Все що знадобитися від водія – це тільки встановити бажану температуру. Потім комп’ютер аналізує ряд внутрішніх і зовнішніх датчиків, щоб відрегулювати температуру повітря. Швидкість обертання вентилятора також регулюється автоматично, що дозволяє підтримувати задану температуру в салоні. Кондиціонер і вентилятори працюють до досягнення заданої температури. Потім компресор вимикається і запускається знову тільки тоді, коли датчики зафіксують відхилення від заданої температури.

Крім більш клопіткого управління, ще одним недоліком кондиціонера є те, що температуру можна встановити тільки для всього салону автомобіля. Зовсім інша справа – багатозонний автоматичний клімат-контроль, який може створити кілька кліматичних зон в автомобілі. Зазвичай розрізняють двозонні (для водія і переднього пасажира) або трьохзонні клімат-контролі з можливістю установки індивідуального температурного режиму як для водія і переднього пасажира, так і пасажирів на задньому ряду. Види кліматичних систем, якими обладнані моделі дилерської мережі «Богдан-Авто Холдинг»

КомплектаціяБез кондиціонераЄ кондиціонерЄ клімат -контрольЄ двозонний клімат-контрольЄ трьохзонний клімат-контроль
Subaru     
Subaru XV   +  
Subaru Outback   +  
Subaru Forester   +  
Hyundai     
Hyundai i30  +   
Hyundai i10 +    
Elantra + +   
Creta + +   
Santa Fe New   +  
Tucson +  +  
Accent + +   
Grand Santa Fe  +   
Ioniq Electric  +   
Grandeur  +   
Great Wall     
Wingle 5 +    
Wingle 6  +   
HAVAL     
HAVAL H2 +  +  
HAVAL H6     
HAVAL H9 +  + + 
JAC     
JAC S2  +   
JAC S3  +   
 

Підготовлено за матеріалами:

https://www.tagesspiegel.de/mobil/ratgeber-auto-klimaanlage-oder-klimaautomatik/8663232.html

https://www.t-online.de/auto/technik/id_47612922/klimaanlage-funktion-und-spritverbrauch.html

https://www.carwow.co.uk/blog/air-conditioning-vs-climate-control-0044

https://www.yourmechanic.com/article/what-is-the-difference-between-climate-control-and-air-conditioning]]>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.