Телефон горячей линии: 0-800-336-414 Время работы: 24/7
Київ (Hyundai)
Да
Выбрать другой
  • Київ (Haval)
  • Київ (Subaru)
  • Київ (Hyundai)
  • Харків
  • Запоріжжя
  • Черкаси
  • Чернігів
  • Івано-Франківськ
  • Луцьк
  • Кропивницький

Тонування скла: нюанси, вартість і альтернативні рішення

Кожне 9 авто на українських дорогах з 10 – тоноване. Мода на затемнене скло давно знаходиться в числі “маст хев” речей, таких як склопідйомники або кондиціонер в авто. Ще в 90-і роки кожен поважаючий себе автовласник після покупки нового авто замислювався про тонування стекол. Причому багато хто бажав затоннувати свою ластівку “наглухо”, мовляв, чорні скла підвищують статус і безпеку.

Звичайно, є думки “за” такий тюнінг, а є і “проти”. Ця дилема вже довго стоїть перед водіями самих різних авто. Якщо ви також замислюєтеся над тим, щоб замовити послугу по тонуванню автоскла, то вам стане в нагоді інформація, яку ми вам підготували. Розповімо про важливі тонкощі, підводні камені та альтернативні рішення тонування авто.

Види плівок для тонування автомобіля, вимоги до них

Якщо описати кількома словами, то тонування – це штучне затемнення скла, яке проводиться кількома способами:

● Спеціально пофарбованою неметалізованою плівкою з ефектом затемнення. Буває різних відтінків і ступеня світлопропускання, але всі вони відрізняються відсутністю відблисків і хорошими пропускними здатностями радіохвиль. Цей варіант найбільш популярний через свою доступність та легкість нанесення, але не довговічний – термін служби приблизно 2 роки.
● Металізованою плівкою (на пофарбований шар наноситься металеве напилення), яка має гарну теплоізоляцією і відрізняється стійкістю до зовнішніх чинників. Служить приблизно 5-7 років. Таке рішення вам обійдеться трохи дорожче, але і прослужить на кілька років довше.
● Атермальною плівкою (ще називають енергозберігаючою). Відрізняється своєю прозорістю, але при цьому має гарну здатність відображати більшу частину УФ-променів. Різновид атермальної плівки – “хамелеон”, коли світлопропускання автоматично змінюється, в залежності від яскравості світла сонця.
● Нанесенням кольорового напилення лазерним або магнетронним способом. Відразу скажемо, що якщо ви захочете позбутися від такого тонування, то вам доведеться міняти скла на нові.
● Смарт-тонуванням, або електронною, яка дозволяє водієві самому налаштовувати світлопропускання скла за допомогою пульта. Найдорожчий вид тонування скла в авто, відповідно, не є особливо популярним в Україні. Квадратний метр смарт-тонування обходиться в 1,5 тисячі доларів.

Є ще плівки, які називаються “Інфініті”, “карбон” та інші менш популярні. Як вже стало очевидним, більшість водіїв в Україні обирають “плівкове” тонування, тому далі ми сфокусуємось на ньому. Який би варіант плівки ви не обрали, зовнішній тюнінг скла має незаперечні переваги – стримує шкідливе сонячне випромінювання, забезпечує конфіденційність пасажирів і збереження предметів інтер’єру від вигоряння, а також змінює зовнішній вигляду авто в кращу сторону. Чи буде ложка дьогтю? Однозначно. Мінуси “глухого” тонування є і вони досить серйозні: погана видимість в нічний час і при русі заднім ходом, що тягне за собою ряд наслідків, також підвищена увага співробітників поліції до такого автомобіля. Що потрібно враховувати, щоб не отримати штраф від патрульної поліції, розглянемо в наступному пункті.

Які вимоги до тонування встановлені державою?

Основна частина сучасних авто вже сходить з конвеєра із заводським тонуванням і власнику не потрібно ламати собі голову над тим, як надати автомобілю стилю і лиску. Але є й інша частина машин, виробники яких не передбачили цю деталь, але власники бажають виправити ситуацію самостійно. При виборі плівки важливо, щоб будь-який вищеперелічений варіант тонування відповідав регламентованим вимогам України, які полягають в наступному:

● лобове скло повинне пропускати не менше 75% світла
● сонцезахисна плівка не повинна бути ширше 14 см
● щільність тонування бічного скла не повинна перевищувати 70%
● дзеркальний ефект заборонений
● для поклейки тонування на заднє скло обмежень немає, але забороняється дзеркальна.

Як виміряти світлопропускання? Робиться за допомогою спец пристрої – таумера, який показує не відсоток тонування, а відсоток світла, що проникає в салон. При проведенні перевірки необхідно враховувати такі параметри, як вологість повітря (повинна бути в діапазоні 40-80%) і температуру навколишнього середовища (оптимально +20, але можна при +15 і до +25). Тільки в таких умовах ви зможете побачити достовірний результат.

Вважається, що найідеальніший варіант – тонування бокових і заднього скла плівкою із середнім показником світлопропускання (SP 25). В такому випадку в салоні машини створюється відчуття затишку і комфорту, немає ефекту акваріума, оскільки скло не просвічуються і безпека руху не знижена.

Які є альтернативи тонування?

Водії, які не хочуть нічого клеїти на скло, але бажають скористатися перевагами тонування, замислюються про альтернативні рішення. Більш того, введення більш жорстких обмежень на тонування транспортних засобів в Україні та по всій Європі ще більше підштовхнуло автовласників шукати для неї заміну. Отже, подивимося, які методи можна розглянути:

№1. Шторки

Попит народжує пропозицію, тому ринок зараз пропонує кілька різновидів автомобільних шторок в якості заміни тонування: каркасні шторки на кліпсах і присосках, тканинні шторки, монороллери і спеціальні екрани на магніті. Всіх цих аксесуарів об’єднує те, що вони швидко монтуються і знімаються. Але тут не все так гладко, оскільки часто водії скаржаться на швидку втомлюваність очей і погану видимість в темний час. Часто їх вважають пережитком минулого через те, що вони псують зовнішній вигляд авто, але не поспішайте відкидати цей варіант. Ми радимо їх використовувати під час тривалої стоянки авто, особливо в літню пору, або для поїздок за межі міста.

№2 Перфорована сітка

Являє собою вінілове полотно (в народі називають “плівка в сіточку або дірочку”), яке наклеюється переважно на бічне скло авто. Працює за принципом “приховати видимість зовні, але щоб було видно зсередини”. Правда, коли вам набридне перфорована пінка, то демонтувати її буде дуже не просто, доведеться позбавлятися від слідів клею.

№ 3 Подвійне скло

Як вже можна здогадатися з назви, до скла автомобіля кріпиться ще одне скло з тонуванням, яке можна опустити при необхідності. Такий тюнінг дуже складний у виконанні і проводиться тільки досвідченими майстрами.

№4 Силіконове тонування

Знімне силіконове тонування зовні схоже на класичну плівку, але її легко зняти і змонтувати назад (кількість операцій по монтажу і демонтажу необмежено). З плюсів наголошують на тому, що вона стійка до механічних пошкоджень і не створює дзеркальний ефект при експлуатації. За відгуками автовласників, силіконова плівка погано фіксується по кутах скла, куди може потрапляти пил і бруд, і вона з часом стискається, залишаючи просвіти.

Як бачите, альтернативні рішення є, але вони відрізняються ефектом і способами кріплення, іноді не є дуже зручними. Такий варіант, як шторки, ви завжди можете використовувати в якості додаткового захисту від сонця при тривалій стоянці.

Чим затонувати авто найкраще?

При виборі тонування зазвичай відштовхуються від ціни. Підсумуємо і тезисно розглянемо діапазон цін на тонувальні плівки і з’ясуємо які її види виправдовують свою вартість, а які ні:

● Пофарбована плівка низької якості швидко вигорає, як ми вже згадували, служить приблизно до двох років. Вартість плівки за метр становить 2-5 $.
● Тонувальна плівка середньої якості вже втрачає свої властивості після 4-х років експлуатації, за погонний метр доведеться віддати від 6-24 $.
● Якщо ви хочете почувати комфорт від тонувальної плівки більш тривалий час, то вибирайте матеріал преміум якості, який буде довго зберігати свій вигляд і захисні властивості. Ціновий діапазон таких плівок коливається від 25-70 $.

При формуванні ціни на виконання тонування на конкретний автомобіль, враховується тип кузова авто, клас авто, фірма-виробник плівки і багато іншого. Проте не варто забувати про такі критерії, як тип плівки і відтінок, який при невдалому підборі може не тільки не надавати вид автомашині, але і псувати його. Головне, не захоплюватися ступенем затемнення і пам’ятати про чинне в Україні ГОСТ 5727-88.

Що стосується виробників тонувальних плівок, є такі, які добре зарекомендували себе протягом багатьох років, – американські фірми Llumar, Suntek і 3M. Вони використовують якісні матеріали і дають гарантію на свою продукцію. Однозначно є й інші фірми в Азії, Європі, які можуть надати плівку бажаної якості, тут все залежить від ваших фінансових можливостей і вимог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.