Телефон горячей линии: 0-800-336-414 Время работы: 24/7
Київ (Hyundai)
Да
Выбрать другой
  • Київ (Haval)
  • Київ (Subaru)
  • Київ (Hyundai)
  • Харків
  • Запоріжжя
  • Черкаси
  • Чернігів
  • Івано-Франківськ
  • Луцьк
  • Кропивницький

Що потрібно знати при заміні гальмівної рідини?

Інтерв’ю з менеджером зі збуту запасних частин Олександром Ковалем.

Гальмівна рідина – важлива сервісна рідина, від якості якої безпосередньо залежить безпека водія і пасажирів. Завдяки гальмівній рідині зусилля, здійснене на педаль гальма, передається до коліс, що забезпечує зупинку автомобіля. Несвоєчасна заміна гальмівної рідини, яка супроводжується погіршенням її властивостей, може призвести до відмови гальмівних механізмів і як наслідок до виникнення ДТП. Олександре, як часто необхідно міняти гальмівну рідину?

Для того, щоб забезпечити ефективну роботу гальмівної системи, обов’язково стежте за станом гальмівної рідини. В процесі експлуатації автомобіля гальмівна рідина схильна міняти свої властивості, зокрема вбирати вологу, розшаровуватися і окислюватися. Згідно з рекомендаціями багатьох автовиробників міняти гальмівну рідину варто не рідше ніж раз на два-три роки в залежності від пробігу або терміну експлуатації. Але так як стиль водіння може бути різним, рекомендую в першу чергу орієнтуватися не на кілометраж, а на рівень вологості гальмівної рідини. Він не повинен перевищувати 3,5%.

Як можна виміряти рівень вологості і що робити, якщо вміст вологи перевищує норму?

Чим вищий вміст вологи, тим нижче температура кипіння гальмівної рідини, а це в свою чергу може призвести до виникнення парових пробок і виходу гальмівних механізмів з ладу. Заміряти рівень вологості можна за допомогою спеціального індикатора, тому діагностику краще проводити на офіційному СТО, де є необхідне обладнання. Якщо пристрій показує рівень вологи вище 3,5%, це служить сигналом для заміни гальмівної рідини. В разі, якщо у Вас немає вимірювального приладу, якість гальмівної рідини можна оцінити самостійно за зовнішнім виглядом – потемніла неоднорідна рідина з осадом є показником для заміни. А якщо Ви, наприклад, придбали автомобіль б/у і не знаєте, коли точно було проведено останнє ТО – краще одразу замінити гальмівну рідину.

Якими властивостями повинна володіти якісна гальмівна рідина?

В процесі експлуатації якісна гальмівна рідина повинна зберігати початкові властивості, тобто не замерзати і не бути занадто рідкою, при діапазоні робочих температур від -40 до +100 градусів Цельсія. Хорошим показником якості також є низька гігроскопічність. Чим менше гальмівна рідина вбирає вологи, тим краще. Великий вміст води може призвести до корозії елементів гальмівної системи. Також, гальмівна рідина повинна змащувати деталі гальмівної системи для запобігання зносу і не повинна впливати на гумові манжети, встановлені між циліндрами і поршнями гідроприводу.

Згідно нормам DOT все гальмівні рідини поділяються на кілька класів, а саме DOT3, DOT4, DOT5.1 і DOT5. Розкажіть, будь ласка, на яких автомобілях варто застосовувати той чи інший тип гальмівної рідини?

Кожен клас гальмівної рідини призначений для певного виду гальмівної системи. Наприклад, гальмівна рідина класу DOT3 використовується на автомобілях, обладнаних барабанними гальмами або дисковими гальмами на передніх колесах. DOT4 – найбільш поширена гальмівна рідина, застосовується на автомобілях, які обладнані дисковими гальмами на всіх колесах. DOT5.1 застосовується на спорткарах, а DOT5 застосовується на спецтранспорті, який працює в умовах екстремальних температур для гальмівної системи.

Чи можна змішувати гальмівні рідини різних виробників?

Якщо Вам необхідно долити гальмівну рідину, краще використовуйте речовину одного і того ж виробника. Гальмівні рідини одного типу змішувати допустимо, але не бажано, так як продукти різних марок можуть відрізнятися за властивостями.

]]>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.