Телефон горячей линии: 0-800-336-414 Время работы: 24/7
Київ (Hyundai)
Да
Выбрать другой
  • Київ (Haval)
  • Київ (Subaru)
  • Київ (Hyundai)
  • Харків
  • Запоріжжя
  • Черкаси
  • Чернігів
  • Івано-Франківськ
  • Луцьк
  • Кропивницький

Експертна думка: Що потрібно знати при заміні моторного масла?

Інтерв’ю з менеджером зі збуту запасних частин Олександром Ковалем.

Моторне масло – основний мастильний матеріал, який підтримує функціональність двигуна. Моторне масло охолоджує гарячі поверхні двигуна, знижує силу тертя між його частинами, що рухаються, захищаючи деталі двигуна від зносу, а також очищає механічні вузли від частинок бруду, зберігаючи двигун в чистоті. Своєчасна заміна масла є запорукою довговічної і ефективної роботи двигуна. Як правило, автовиробники вказують в інструкції по експлуатації автомобіля тип моторного масла, який підходить саме для певної лінійки двигунів. Олександр, як бути водієві в тому випадку, якщо рекомендованого заводом-виробником масла немає в наявності. Як правильно підібрати масло-замінник?

Олександр Коваль: Для того, щоб забезпечити надійну роботу двигуна необхідно використовувати моторне масло, яке за своїми фізико-хімічними властивостями відповідає його конструкції, тому важливо не відхилятися від рекомендацій автовиробника. В заводському керівництві по експлуатації автомобіля вказується клас в’язкості і клас якості моторного масла, на які слід орієнтуватися. Рівень в’язкості – одна з найважливіших властивостей масла, визначається за системою класифікації SAE, де враховуються діапазони температур навколишнього середовища, при яких забезпечується запуск двигуна після тривалої стоянки і оптимальне змащування двигуна моторними маслами. Наприклад, клас в’язкості позначений маркуванням на каністрі по типу 0W-20 означає температурні показники застосування масла: перше число «0» показує нижній температурний поріг, друге «20» – верхній температурний поріг. При виборі масла звертайте увагу на дані цифри, вони не повинні відрізнятися від рекомендованих автовиробником. А якщо Ваш автомобіль знаходиться на гарантії, рекомендуємо звернутися на офіційне СТО бренду, де Вам зможуть надати кваліфіковану допомогу в підборі і заміні якісного моторного масла відповідно до стандартів автовиробника.

Як визначити клас якості моторного масла?

Олександр Коваль: Крім в’язкості, моторні масла також різняться за рівнем експлуатаційних властивостей. Для того, щоб визначити клас якості моторного масла зверніть увагу на маркувальну етикетку. На ній може бути позначення, що починається з букв API. Даний знак сертифікації, розроблений Американським інститутом нафтопродуктів, вказує на застосування масла (буква S – бензиновий двигун, буква С – дизельний двигун), а також рівень його експлуатаційних властивостей, який збільшується в алфавітному порядку (від А до N). Наприклад, клас SN відрізняється більш високими антиокисними, протизношувальними і антикорозійними властивостями. Енергозберігаючі масла позначаються буквами EC. Європейські автовиробники використовують для визначення рівня якості моторного масла стандарт ACEA. Відповідно до класифікації АСЕА моторні масла діляться на три категорії: група А / B – масла для бензинових і дизельних двигунів, група С – масла для бензинових і дизельних двигунів, які відповідають Євро 4, а також група Е – масла для дизельних двигунів вантажних автомобілів. Цифра від 1 до 5 характеризує рівень експлуатаційних властивостей масла.

Які ще чинники варто враховувати при виборі моторного масла?

Олександр Коваль: Також важливо враховувати хімічний склад основи моторного масла. На відміну від мінеральних, синтетичні масла містять менше домішок, мають високу термостійкість і не випаровуються під впливом високих температур, що дозволяє забезпечувати надійний захист двигуна від зносу набагато довше. Як правило, синтетичні масла коштують дорожче, але при використанні даного типу моторного масла двигун працює ефективніше і споживає менше палива. Стан двигуна теж грає важливу роль при виборі моторного масла. Наприклад, якщо Ваш автомобіль має солідний пробіг, тоді Вам необхідно масло з більш високим рівнем в’язкості, тобто використовувати не синтетичне масло, а напівсинтетичне або мінеральне. В такому випадку, рекомендуємо звернутися на офіційне СТО бренду, де кваліфіковані механіки зможуть оцінити рівень зносу двигуна і підібрати відповідний тип моторного масла. У мережі СТО «Богдан-Авто Холдинг» діє спеціальна вигідна програма для автомобілів з пробігом, де Ви зможете придбати і замінити масло зі знижкою 10%. *

Як оцінити реальний стан масла і з якою частотою варто міняти масло? Від чого залежить інтервал заміни?

Олександр Коваль: В кожному двигуні є щуп – своєрідна лінійка, за допомогою якої можна виміряти рівень масла і його якість. З огляду на те, як масло стікає по щупу, Ви зможете визначити, чи настав час для заміни масла, тобто витягнувши щуп, Ви побачите не тільки рівень масла, але і його стан. Якщо масло прозоре і стікає зі щупа – це ознака придатності стану масла в двигуні для подальшої експлуатації. І навпаки, якщо масло чорне і висить на щупі як крапля смоли – це показник непридатності масла до подальшої роботи Вашого двигуна. Міняти масло варто при проходженні планового ТО, якщо це передбачено регламентом робіт. При купівлі нового автомобіля Ви отримуєте карту сервісного обслуговування, де прописаний весь регламент робіт, який також включає заміну моторного масла і масляного фільтра. Якщо Ви придбали автомобіль б / у і точно не знаєте, коли було проведено останнє ТО, тоді краще одразу здійснити заміну масла та інших технологічних рідин. Інтервал заміни моторного масла також може залежати від умов експлуатації. Водіям, які часто їздять в пробках, по бездоріжжю або з причепом, рекомендуємо скоротити інтервал заміни моторного масла і орієнтуватися не на показники одометра, а враховувати загальний час експлуатації.

* Умови постгарантійне програми «Привілеї для автомобілів зі стажем» поширюються на автомобілі брендів, які представлені в дилерській мережі «Богдан-Авто Холдинг»: Subaru, Hyundai, Jac, Great Wall, Haval.

]]>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.