Телефон горячей линии: 0-800-336-414 Время работы: 24/7
Київ (Hyundai)
Да
Выбрать другой
  • Київ (Haval)
  • Київ (Subaru)
  • Київ (Hyundai)
  • Харків
  • Запоріжжя
  • Черкаси
  • Чернігів
  • Івано-Франківськ
  • Луцьк
  • Кропивницький

Airbags – технологія і правила використання подушки безпеки


Головне завдання подушки безпеки – запобігти удар водія і пасажирів об кермо, скло або корпус автомобіля. Подушки спрацьовують при ударі, коли швидкість автомобіля перевищує 20 км / год. При зіткненні подушка безпеки накачується за частку секунди, при цьому миттєву швидкість розкриття забезпечують піротехнічні елементи, якими оснащений еірбег. У процесі розкриття подушки безпеки задіяні такі складові:

  1. Еластичний мішок, що наповнюється газом
  2. Датчик зіткнення
  3. Газогенератор, який складається з корпусу, піропатрона і заряду.
  4. Блок управління
При зіткненні датчик пересилає сигнал блоку управління, який ідентифікує серйозність удару і дає команду для розкриття подушки безпеки. Це відбувається протягом 10-20 мілісекунд. Після цього сигнал надходить в газогенератор, в якому спрацьовує піротехнічний заряд. В результаті пострілу піропатрона, суміш азида натрію і нітрату калію запалюється, виділяючи газ (азот), який розширюється і надуває подушку безпеки. Весь процес триває близько 20-30 мілісекунд. В надутому стані подушка залишається всього кілька секунд, так як газ швидко розсіюється через крихітні отвори в камері.

Правила використання подушки безпеки

Залежно від конструкції, подушки безпеки розкриваються зі швидкістю 200-300 км / год і при ігноруванні правил безпеки можуть серйозно травмувати людину. Для ефективної роботи подушок безпеки, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  1. По-перше, перевіряйте контрольну лампу. При запалюванні aвтoмoбіля приблизно нa 3-4 ceкунди зaгopяється кoнтpoльнa лaмпa. Якщо лaмпa згacлa, це свідчить про те, що вся система безпеки справна і готова до роботи. Якщо ж лaмпa продовжує гopіти червоним світлом – це ознака несправності cиcтeми. В цьому випадку, негайно зверніться на СТО.
  2. По-друге, завжди пристібайтеся ременем безпеки. При зіткненні ремінь значно уповільнює рух тіла і обмежує його амплітуду. В результаті, подушка безпеки ефективно пом’якшує удар. В іншому випадку, якщо в момент аварії ремінь безпеки не був пристебнутий, подушка за рахунок дуже високої швидкості розкриття може травмувати водія або пасажира. Це може призвести до черепно-мозкової травми.
  3. По-третє, зверніть увагу на положення сидіння. Воно повинно бути розташоване таким чином, щоб відстань від центру грудини до передньої подушки безпеки складала не менше 25 см.
  4. По-четверте, подбайте про безпеку дітей. Діти віком до 12 років повинні перевозитися в автокріслі на задньому сидінні. Якщо Вам необхідно встановити автокрісло на передньому сидінні, вимкніть при можливості подушку безпеки з боку пасажира, або відсуньте сидіння максимально назад.
  5. По-п’яте, після спрацьовування подушки безпеки, необхідно одразу провітрити салон автомобіля, так як азид натрію – токсична речовина, яка у великих дозах небезпечна для здоров’я людини.
Підготовлено за матеріалами:

https://www.segodnya.ua/economics/avto/kak-rabotayut-podushki-bezopasnosti-v-avto-645062.html
https://www.infocar.ua/arts/article-8696.html
https://www.zr.ru/content/articles/902796-istoriya-podushki-bezopasnosti/]]>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.