Телефон горячей линии: 0-800-336-414 Время работы: 24/7
Київ (Hyundai)
Да
Выбрать другой
 • Київ (Haval)
 • Дніпро
 • Київ (Subaru)
 • Київ (Hyundai)
 • Харків
 • Запоріжжя
 • Суми
 • Черкаси
 • Чернігів
 • Івано-Франківськ
 • Луцьк
 • Кропивницький

RoboRace. Хто швидше: робот чи людина?

Якщо вам здається, що “Формула-1” стала нудною і передбачуваною, пропонуємо перейти на щось більш цікаве – автомобільні гонки без участі пілота – “Формула-Е”.

Автоспорт, який набирає популярність, наразі очолює компанія Roborace, що представляє повністю електричні гоночні автомобілі з автоматичним управлінням. У той час як автогонщики світового класу не можуть відбитися від натовпу шанувальників, в Roborace справжні зірки – програмісти. До слова, ми ще повернемося до теми відомих гонщиків. Але давайте по порядку.

Отже, проект Roborace – наступний рівень автомобільних гонок, завдання яких – продемонструвати можливості штучного інтелекту і порівняти їх зі здібностями “живого” водія. Крім цього, компанія вивчає способи, за допомогою яких технологія ШІ допоможе як автопілотам на гоночній трасі, так і звичайним водіям за її межами. По суті, програмісти створюють ПЗ (програмне забезпечення), спрямоване на поліпшення технології маневрування, щоб надалі використовувати його на болідах з людиною за кермом.

Гонки Roborace

Пробні випробування роботизованих авто повинні були відбутися ще в сезоні 2016-2017 років, але їх скасували, оскільки безпілотники виявилися недопрацьованими. Згодом компанія Roborace виправила всі недоліки і випустила на трек два безпілотника. Гонка закінчилася інцидентом: один з автомобілів на повороті не розрахував швидкість і вилетів з траси. Проте, невдача тільки підштовхнула розробників поліпшити свої авто, в результаті чого і виник чемпіонат Roborace Season Alpha 2017-2018.

Людина чи робот?

Перший експериментальний заїзд між безпілотником і спорткаром Ginetta LMP3 під управлінням людини відбувся 4 роки тому в рамках чемпіонату “Formula-E”. В ролі водія виступила Нікі Шілдс, телеведуча з Великобританії. Змагання проходило на гонконгській трасі довжиною 1.86 км. Гонку виграла Ніки Шілдс, подолавши цю дистанцію за 86,6 секунд. Безпілотник Roborace впорався за 94 секунди, іншими словами, різниця в часі проходження траси становила 10-20% на користь людини.

“Як же так?” – запитаєте Ви. Одна з головних причин криється в безпеці робомобіля. Уздовж гоночної траси розташована бетонна огорожа, яка служить орієнтиром для водіїв і лідарів. Ті пілоти, які досконально “відчувають” свій автомобіль, можуть ризикувати і проскочити майже впритул до огорожі, але безпілотники поки так не вміють. Вирішальними можуть виявитися навіть пару міліметрів, якщо технологія ШІ неправильно розрахує траєкторію, то авто просто не впишеться в поворот.

Цікаво, що під час кожних змагань на шляху у безпілотників Roborace з’являлися перепони: то собака вибіжить, то голуби перешкоджатимуть руху по трасі. Радує, що система дійсно підтвердила свою інтелектуальність, а саме зменшила швидкість і об’їхала тварин. Це говорить про великий обсяг виконаних робіт розробниками.


“Robo-мобілі”

Першим спеціально створеним автономним авто став RoboCar – болід, упакований чотирма двигунами на електротязі з віддачею в 500 л.с. Пізніше на його базі створили новий DevBot, який також поділяв автошасі з Ginetta LMP3. Розробники проекту пішли далі і створили DevBot 2.0 – задньопривідний безпілотник з удосконаленим кузовом. Якраз ці “брати” і були учасниками тестових змагань. Під капотом у DevBot 2.0 розмістили двигун з ресурсом в 300 кіловат, який “вичавлює” 320 км / год. Автомобіль керується 5 лідарами, 2 радарами в тандемі із 18-ультразвуковими датчиками і двома оптичними датчиками швидкості. Також безпілотник може похвалитися супутниковою системою навігації GNSS. Вражаюче, як розробникам вдалося помістити в невеликий корпус найпередовіші технології.

Які плани на майбутнє?

Проект Roborace є унікальною в своєму роді платформою для розвитку галузей науки і техніки, де також зосереджені найсучасніші інформаційні та технологічні розробки. Крім новітніх рішень від розробників Roborace, винятковий інтерес викликає точне копіювання стилю водіння відомих гонщиків. Це означає, що фахівці проекту Roborace не зупиняються на досягнутому і продовжують здійснювати різні експерименти і захмарні обчислення. Наприклад, вони планують завантажити в “мозок” робомобілів гонки за участю всесвітньо відомих пілотів і відтворити їх манеру водіння на трасі. Непогано було б подивитися на спільний заїзд Шумахера, Айртона Сенни, Нікі Лауди і Нельсона Піке, чи не так?
Але поки всі чекають досліджень і модернізації алгоритмів безпілотників в 2021 року, коли і планують повноцінний запуск нового чемпіонату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.