Телефон горячей линии: 0-800-336-414 Время работы: 24/7
Київ (Hyundai)
Да
Выбрать другой
 • Київ (Haval)
 • Дніпро
 • Київ (Subaru)
 • Київ (Hyundai)
 • Харків
 • Запоріжжя
 • Суми
 • Черкаси
 • Чернігів
 • Івано-Франківськ
 • Луцьк
 • Кропивницький

Погано гріє пічка в салоні автомобіля. Що робити?

Ми настільки звикли до цього пристрою в автомобілі, що його поломка може неабияк засмутити кожного водія, особливо в холодну пору року. Йдеться про обігрівач салону, якого в народі ще називають “пічкою”. Найчастіше вона або взагалі перестає дути, або починає наповнювати салон повітрям зовсім не тієї температури, що потрібно. Це питання особливо актуальне в осінньо-зимовий сезон, коли на обігрівач в машині найбільше сподіваєшся. Правильне функціонування впливає не лише на комфорт, але і на безпеку, адже без гарячого повітря скло може покриватися льодом або пітніти, погіршуючи огляд. Ясна річ, якщо є серйозні несправності, то потрібно звернутися до фахівців, але все ж варто розуміти, що призвело пічку до виходу з ладу.

У цьому матеріалі ми зібрали найпопулярніші причини поломки обігрівача салону і способи їх вирішення.

Попередньо варто сказати, що всі причини, через які не гріє пічка можна поділити на 2 основні групи:

 • несправності в роботі системи опалення;
 • неполадки в системі охолодження.

Щоб охопити весь обсяг неполадок, звичайно ж, буде мало однієї сторінки. Але все ж найпоширеніші несправності ми спробуємо подати таким чином, щоб ви навчилися мислити в потрібному напрямку і знайшли шляхи вирішення проблеми.

Думаємо, буде правильно почати статтю з опису принципу роботи автомобільної пічки.

Як працює автомобільний обігрівач?

Система опалення в автомобілі складається з радіатора, патрубків для циркуляції антифризу, регулятора потоку охолоджуючої рідини, вентилятора, повітропроводів і заслінок.

Конструкція влаштована таким чином: під панеллю приладів автомобіля знаходиться радіатор опалення, всередину якого по двох трубках надходить охолоджуюча рідина – антифриз. Рідина циркулює в ньому за допомогою спеціального насоса по системі охолодження двигуна і опалення автомобіля.

Антифриз охолоджує двигун, за рахунок чого відбувається теплообмін. Вже гаряча охолоджуюча рідина потрапляє в радіатор системи опалення, тоді він нагрівається, як звичайна батарея. Паралельно цьому процесу відбувається охолодження нагрівального елементу автопідігрівача за допомогою вентилятора. Таким чином відбувається постійний теплообмін між системою опалення автомобіля – це найпоширеніша і найефективніша схема.

Взимку під час увімкнення пічки в непрогрітому автомобілі відбувається додаткове охолодження системи. Це провокує запотівання скла, появу іржі на стінках радіатора і певні збої в роботі двигуна – його доводиться довше прогрівати. Саме тому в зимовий період фахівці рекомендують включати пічку тільки коли антифриз нагрівся хоча б до 50 градусів.

Конструкція системи опалення автомобіля виглядає просто, і, здавалося б, проблем виникнути не повинно. Однак автомобілісти часто стикаються з тим, що пічка погано працює, або і зовсім не гріє. Давайте подивимося, з чим найчастіше стикаються автомеханіки, коли до них звертаються з непрацюючим обігрівачем салону.

Основні причини несправностей пічки автомобіля

Для того, щоб визначити несправність опалювальної системи авто, достатньо буде для початку перевірити основні вузли. До того ж багато проблем досвідчений водій може усунути самостійно.

Найпоширеніші несправності системи опалення авто, які можуть виникнути:

 1. У систему потрапило повітря при доливанні антифризу. Аналогічна проблема виникне у разі пошкодження блоку циліндрів або недостатньої герметичності прокладки ГБЦ.
 2. Радіатор забруднився через використання неякісної охолоджувальної рідини. Канали пічки і патрубки можуть забиватися сміттям і покриватися нальотом, якщо порушується регламент заміни рідини в системі охолодження і використовується непридатний антифриз.
 3. У ході експлуатації зламався вентилятор. Несправності вентилятора призводять до неправильного охолодження радіатора і подачі повітря в салон – тепло може надходити тільки від розігрітого радіатора, або зовсім не надходити. Причинами поломки вентилятора можуть виявитися зношені підшипники або щітки, несправний датчик, електропроводка, запобіжник і т.д. Варто зазначити, що проблему з вентилятором потрібно усунути якомога швидше, адже двигун може просто перегрітися.
 4. Через ігнорування рекомендацій щодо обслуговування автомобіля засмітився салонний фільтр. Відразу порада: у будь-якому випадку, фільтр салону потрібно міняти не рідше, ніж раз на рік.
 5. На автомобілях радянського виробництва часто виникають проблеми з краном опалення – зношування або закисание. Як варіант, елементарно можуть пересохнути гумки. Для усунення поломки слід замінити кран пічки на новий.
 6. Виникли неполадки з блоком управління системи опалення (вентилятор або температурний датчик).
 7. Термостат заклинило в відкритому положенні. Перша ознака цієї поломки – пічка добре гріє на великих швидкостях, а на малих – лише холодним повітрям.

Що можна полагодити самостійно?

Некоректна робота системи опалення – це загроза для стану транспортного засобу. Тому при виявленні будь-яких проблем в роботі пічки, варто відразу ж знайти причину і усунути її. Наступний алгоритм дій повинен допомогти вам впоратися з проблемою без звернень до спеціалістів, якщо, звичайно, у вас є базові навички по ремонту автомобілів:

 • Насамперед перевіряємо рівень охолоджувальної рідини. Якщо в розширювальному бачку виявиться недостатньо антифризу, то просто підливаємо його до потрібного рівня і перевіряємо роботу обігрівача салону.
 • Після доливання антифризу нічого не змінилося? Ймовірно, в систему потрапило повітря. Достатньо буде злити антифриз і заново залити його.
 • Якщо пічка несподівано перестала гріти, спробуйте очистити всі частини вентилятора або поміняти салонний фільтр. У більшості випадків це допоможе вирішити проблему, або стане хорошою профілактикою виникнення збоїв в майбутньому.
 • Постарайтеся дістатися до радіатора, щоб оцінити його температуру. Якщо ви відчуваєте, що радіатор холодний, то швидше за все, він забитий сміттям і потребує прочищення.
 • Попередні поради не допомогли? Слід перевірити роботу термостата. У більшості випадків просто доведеться провести заміну цієї деталі.
 • Причина несправності пічки також може критися в проблемах з електронікою, але в такому випадку вам вже допоможе фахівець.
 • Також можна візуально визначити несправність за кольором вихлопних газів. Якщо дим білий, то це сигнал, що охолоджуюча рідина потрапляє в вихлопну трубу. Огляньте всі патрубки і шланги на надійність з’єднань.
 • Проаналізуйте запах в салоні. Якщо відчуваєте солодкуваті нотки, то перевірте цілісність системи опалення, можливо, є витік антифризу в салон.

Профілактика роботи грубки в салоні автомобіля

Більшості несправностей опалювальної системи можна уникнути, якщо регулярно перевіряти правильне функціонування всіх компонентів. Всі способи профілактики основних поломок досить прості і доступні. Не буде зайвим перевірити цілісність всієї системи опалення: закріпити зміщені елементи, усунути протікання, замінити окремі вузли або радіатор повністю.

Уникнути поломок автообігрівача допоможуть наступні поради:

 1. Своєчасно очищайте радіатор і елементи опалювальної системи від забруднень. Злегка засмічений радіатор можна очистити зовні за допомогою пилососа. Від внутрішніх відкладень допоможе впоратися промивка системи охолодження двигуна, оскільки радіатор пічки є частиною цього механізму.
 2. Змащуйте рухомі частини вентилятора.
 3. Використовуйте виключно якісну охолоджуючу рідину.
 4. Не забувайте міняти салонний фільтр відповідно до рекомендацій по експлуатації авто.

Профілактика поломок опалювальної системи забирає значно менше часу і ресурсів, ніж пошук несправності і ремонт.

Підсумок

У будь-якому випадку, якщо перед вами постало питанням, чому не гріє пічка в автомобілі, то не варто залишати його без відповіді. Як мінімум, через те, що деякі неполадки в роботі обігрівача, такі як несправність вентилятора, або повітряна “пробка” в системі охолодження, можуть спровокувати серйозні проблеми з двигуном автомобіля. Як ви здогадуєтеся, ремонт двигуна – це вже по-справжньому дорого. Працююча пічка також грає ключову роль в безпеці водія та інших учасників дорожнього руху. Адже запітніле або замерзле скло не просто погіршують оглядовість, а можуть призвести до втрати керованості автомобіля аж до ризику виникнення аварії.

Якщо ви перевірили опалювальну систему самостійно, але пічка як і раніше працює несправно, варто відправити автомобіль на діагностику. Нескладно здогадатися, що некваліфіковане обслуговування системи охолодження може викликати додаткові несправності і розтрати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.