Телефон горячей линии: 0-800-336-414 Время работы: 24/7
Київ (Hyundai)
Да
Выбрать другой
 • Київ (Haval)
 • Дніпро
 • Київ (Subaru)
 • Київ (Hyundai)
 • Харків
 • Запоріжжя
 • Суми
 • Черкаси
 • Чернігів
 • Івано-Франківськ
 • Луцьк
 • Кропивницький

Легкосплавні або сталеві? Які диски краще обрати для свого авто

Які диски бувають?

Основні види автомобільних дисків – литі і сталеві. Перед вибором відповідного варіанту автолюбителі знаходяться в процесі роздумів, адже часом дійсно складно визначитися, що підходить саме для ваших потреб і смаків. На що слід звернути увагу під час вибору? Який з варіантів підходить саме вашому автомобілю та вашим потребам?

У обох видів автомобільних колісних дисків є свої недоліки і переваги, тому в рамках цього матеріалу ми докладно зупинимося на критеріях вибору і розповімо про те, на чому варто зупинитися. Колісні диски повинні поєднувати в собі корисність і естетичність, тому віддати перевагу чомусь одному – завдання не з легких. Сподіваємося, цей матеріал стане для вас корисною шпаргалкою під час вибору найкращого варіанту.

Що необхідно врахувати перед покупкою?

Головна відмінність між двома варіантами – вартість. Сталеві диски (відомі як штамповані колісні диски) є найпоширенішим вибором серед автолюбителів. Популярність варіанту обгрунтована низькою ціною, міцністю матеріалів, а також надійністю. Литі колісні диски (ще в народі названі “титановими”) говорять більше про стиль і зовнішній вигляд, так як матеріал, який використовується для виробництва, дозволяє розвинути фантазію виробника та відійти від жорстких рамок, як, наприклад, відбувається зі сталевими дисками. У більшості випадків, коли мова заходить про тюнінг, то так чи інакше мається на увазі використання “титанів”.

В першу чергу рекомендуємо вам враховувати розмір вашого бюджету, що прямо впливає на ті види колісних дисків, які ви зможете собі дозволити. Якщо ви плануєте витратити на диски, які вам припали до душі, третину від вартості вашого автомобіля, то краще ще раз подумати над доцільністю такої дороговартісної покупки. Якщо ви обмежені у коштах і цінуєте надійність в першу чергу, тоді поширений варіант сталевих дисків для автомобілів стане відмінним вибором. У тому випадку, якщо ж бюджет дозволяє звернути увагу на легкосплавні диски, тоді звичайно подивіться всі варіанти, які будуть підходити для вашого автомобіля.

Як вибрати колісні диски? Опиратися у виборі варто на: вартість, надійність матеріалів, а також візуальний стиль диска. Враховуйте, що обраний вами варіант повинен гармонійно поєднуватися з вашим власним автомобілем, для якого ви і вибираєте диски. Литі хромовані диски звичайно будуть круто виглядати на гоночному автомобілі, але на авто вітчизняного виробництва будуть викликати дисонанс. У будь-якому випадку, вирішувати тільки вам, а що саме варто врахувати перед вчиненням вибору, ми вже розповіли вище.

Переваги, недоліки литих і сталевих дисків

Сталеві і литі диски: в чому ж різниця? Давайте трохи докладніше зупинимося на перевагах і недоліках колісних дисків, які ми обговорюємо в рамках цієї статті.

Переваги сталевих (штампованих) колісних дисків:

● низька вартість.
● поширеність.
● надійність.
● їх легко можна вирівняти після значних пошкоджень.

Як бачите, плюсів у сталевих колісних дисків достатньо. Головним з них, мабуть, залишається все-таки у міру низька вартість, і один тільки цей факт робить варіант доступним для більшості автолюбителів. Деякі представники литих дисків можуть перевищувати у вартості непошкоджені робочі автомобілі, тому на штампованих слід зупинитися тим, хто все-таки адекватно розцінює свій бюджет і розуміє, що краще витратити різницю на поліпшення внутрішньої начинки автомобіля. Таким людям якраз ідеально підійде варіант сталевих колісних дисків завдяки їх надійності та міцності, а також можливості відновлення після ушкоджень. Покупці штампованих колісних дисків розраховують на те, щоб їх вибір служив не один рік, так що це ідеальний варіант для економії бюджету.

Що стосується недоліків, то тут все очевидно. Сталеві диски значно поступаються в візуальній складовій легкосплавним. Вони важчі, товстіші, а також частіше піддаються впливу корозії, ніж лита альтернатива. Навряд чи власника автомобіля зі сталевими дисками можна вважати таким, який приділяє багато коштів і часу зовнішньому вигляду автомобіля, але в цьому немає нічого поганого, адже в першу чергу колісні диски націлені на надійність і практичність, а не на красу і візуальну складову. Набагато важливіші параметри надійності колісних дисків.

Прийшов час докладніше зупинитися на литих дисках. Давайте розглянемо їх позитивні і негативні моменти, щоб зрозуміти, наскільки вдалим цей вибір буде у вашому конкретному випадку.Чим відрізняються колісні диски?

Переваги литих колісних дисків:

● вони легші, ніж сталева альтернатива в середньому на чверть;
● висока міцність матеріалів;
● не піддаються процесу корозії металу;
● широкий вибір;
● візуально красиві і різноманітні.

Литі колісні диски – це вибір естетів, які в першу чергу звертають увагу на зовнішній вигляд авто. Широкий асортимент литих дисків ще раз доводить, що з такого матеріалу можна виготовити будь-який дизайн диска, який тільки заманеться власнику. Тому за допомогою них можна вдосконалити свій автомобіль на максимум і підкреслити факт того, наскільки велику увагу ви приділяєте своєму залізному коню. Якщо ваш бюджет дозволяє розглянути покупку литих дисків, тоді рекомендуємо зупинитися саме на них. Однак не поспішайте робити покупку відразу ж. Розгляньте всі доступні для вашого автомобіля варіанти на ринку, щоб зробити правильний вибір.

Що стосується недоліків, то, на жаль, вони є і у литих дисків. По-перше, висока вартість. Через це литі диски недоступні автолюбителям з обмеженим бюджетом на догляд за машиною. Крім того, такі диски не конкурують в міцності зі сталевою альтернативою, і при пошкодженнях вам просто доведеться купувати новий комплект, так як відновленню поламані підлягати не зможуть. Взагалі, вважається, що “лиття” рідко зберігає первинний блиск довше трьох місяців.

Стверджувати, що китайські литі диски, якими переповнений ринок, ще більш вразливі, навіть не доводиться. Вони здатні розколотися не просто від наїзду на бордюрний камінь, а й від найменшої “спійманої” ямки. Навіть при акуратній міській експлуатації китайські альтернативи швидко спотворюються, перестають піддаватися “балансуванню” і починають розбивати підвіску вашого автомобіля.

Скільки служать колісні диски? Все залежить від варіанту, який ви обрали. Якщо ви дбайливий водій, то обидва варіанти можуть послужити вам не один рік, проте варто враховувати той факт, що якщо сталеві колісні диски піддаються відновленню, то у випадку з литими вам доведеться купувати нові, в разі виникнення пошкодження. Литий диск може просто тріснути або зламатися при появі найменшої тріщини, в той час як сталевий варіант ще підлягатиме ремонту, і, швидше за все, ви зможете ще продовжувати використовувати його в подальшому.

Підводимо підсумок. На чому ж зупинити вибір??

У цьому матеріалі ми детально розглянули ключові недоліки та переваги двох варіантів колісних дисків – литих і сталевих. Як бачите, у кожного виду є свої особливості, тому відразу сказати, які колісні диски краще, не знаючи особливостей вашого стилю і автомобіля, не можна.

Перш за все, хочеться звернути вашу увагу на головну мету покупки колісних дисків – це, в першу чергу, надійність. Її вам зможе більшою мірою забезпечити сталевий диск. Однак, якщо ви впевнені, що в разі пошкоджень у вас буде бюджет на відновлення і витрачені гроші на диски не стануть великою втратою для вашого гаманця, то можна розглянути і литі диски.

Якщо головне завдання сталевих дисків бути простими і максимально надійними, то завдання литих дисків – подарувати привабливий зовнішній вигляд їх власнику. Тому в цьому питанні тільки ви самі і ніхто інший зможе зрозуміти, на якому варіанті варто зупинитися. У будь-якому випадку, диски – це не те, що купується раз на десятиліття або на все життя. Завжди можна замінити їх на інший варіант, якщо раніше обраний виявиться невідповідним. Бажаємо зробити правильний вибір і зупинитися на кращих дисках для ваших потреб!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.