Телефон горячей линии: 0-800-336-414 Время работы: 24/7
Київ (Hyundai)
Да
Выбрать другой
 • Київ (Haval)
 • Дніпро
 • Київ (Subaru)
 • Київ (Hyundai)
 • Харків
 • Запоріжжя
 • Суми
 • Черкаси
 • Чернігів
 • Івано-Франківськ
 • Луцьк
 • Кропивницький

Бензин, дизель, електро, водень і гібрид: який двигун найбільш ефективний?

В даний час існує велика кількість двигунів і альтернативних приводів. Пропозиція різних моторних рішень для автомобілів часто викликає у клієнтів питання: який же двигун працює найбільш ефективно? Експерти видання futurezone.de прийшли до висновку, що найвищим коефіцієнтом корисної дії (ККД) володіє електродвигун. Для «зеленого» приводу він становить до 99%, а це означає, що 99% електричної енергії, що генерується, перетворюється в кінетичну енергію руху. Сьогодні ми розглянемо, чим відрізняються найбільш відомі типи двигунів і порівняємо їх переваги та недоліки.

Електро

Цікаво, що принцип роботи електродвигуна був відкритий ще в 1830-х роках, за кілька десятиліть до появи двигуна внутрішнього згоряння. На сьогоднішній день існують різні типи електродвигунів, які працюють на постійному або змінному струмі. В якості палива використовується електрика, яку забезпечує бортова акумуляторна батарея. Сьогодні в основному застосовуються літій-іонні акумулятори завдяки хорошим характеристикам і тривалому терміну служби. Незважаючи на те, що багато моделей електромобілів володіють поки що низьким запасом ходу, а для зарядки потребується в цілому кілька годин, електродвигуни мають явні переваги. По-перше, вони не забруднюють навколишнє середовище, так як викиди дорівнюють нулю. По-друге, на відміну від двигунів внутрішнього згоряння, електромотор має менше деталей, які підлягають зносу, а це означає, що Вас очікує менше витрат на ремонт і обслуговування. На додаток до цього, електромотор пропонує відмінну динаміку, так як максимальний крутний момент вже доступний на низьких оборотах двигуна.

Водень

З точки зору експлуатаційних характеристик, близькими по духу чистим електромобілям є електромобілі на водневих двигунах. Даний тип приводу використовує паливний елемент для виробництва електроенергії з газоподібного водню і кисню. При цьому з вихлопної труби виділяється тільки вода. Крім екологічного аспекту, водневий двигун має практичні переваги в порівнянні з електромотором. Автомобілі на водні швидко заправляються і не потребують тривалої зарядки, а також володіють більш широким запасом ходу при меншій вазі в порівнянні з електромобілями, оснащеними важкими акумуляторними батареями.

Гібрид

Менш ефективними, ніж електродвигуни, але більш економічними в порівнянні з двигунами внутрішнього згоряння є гібриди. В автомобілях з гібридним приводом застосовуються як двигуни внутрішнього згоряння, так і електромотори, що дозволяє використовувати переваги обох систем. У таких моделях акумулятор для електродвигуна зазвичай заряджається під час руху від двигуна внутрішнього згоряння або від відновлення енергії гальмування. Більш низька витрата палива забезпечується в основному при русі в місті, так як в більшості випадків система автоматично перемикається на електропривод при низьких швидкостях, таких як зупинка і рух в заторах. Під час подорожей на далекі відстані гібридні приводи практично не економлять паливо. При цьому гібриди коштують на порядок вище, ніж автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння.

Газ

Якщо порівнювати лінійку класичних двигунів внутрішнього згоряння, то Вашим фаворитом легко може стати газ. По-перше, двигун, що працює на природному газі, більш екологічно чистий, ніж бензиновий або дизельний мотор. Спалювання природного газу, який в принципі складається з метану, є відносно чистим, а це означає, що при цьому не утворюється сажа і значно знижується кількість інших забруднюючих речовин. По-друге, двигун, що працює на газі, до 10% більш ефективний, ніж бензиновий. Крім цього, ціна на газ істотно нижче в порівнянні з вартістю бензину або дизельного палива. Але при всіх плюсах Ви повинні враховувати, що за авто на газі Вам доведеться заплатити додаткові тисячі євро, і до того ж газ пропонується не на кожній АЗС.

Дизель

Вибираючи дизельний двигун, клієнти свідомо платять більш високу вартість за автомобіль з метою заощадити в майбутньому на витратах на паливо, так як головний плюс дизеля – це більш низька витрата палива. У дизельних моторах повітря всмоктується в камеру циліндра, де він змішується з дизельним паливом шляхом прямого вприскування. Дизельно-повітряна суміш запалюється самостійно, тому дизельний двигун не потребує свічок запалювання. При цьому тиск стиснення складає від 30 до 50 бар, а температура на 700-900 градусів Цельсія вище, ніж у бензинового двигуна. З огляду на дані значення, дизель повинен мати більш стійку конструкцію і відповідно більше важити. Проте, дизель має більш високу щільність енергії і ККД дизеля складає близько 33%, в результаті чого знижується витрата палива.

Бензин

Бензиновий двигун володіє найменшим ККД серед двигунів – 25%. Це означає, що 75% енергії, одержуваної при спалюванні бензину, перетворюється в тепло, і тільки 25% в рух. Але сьогодні більшість бензинових двигунів оснащується системою безпосереднього вприскування, а також турбонаддувом. Дані технології дозволяють збільшити продуктивність мотора, а також знизити шкідливі викиди. Не дивлячись на більш низьку ефективність, бензиновий двигун має інші корисні характеристики. У порівнянні з дизелем, у бензину нижчі викиди оксиду азоту. Крім цього, бензиновий двигун дає широкий діапазон оборотів, що ідеально підходить для спортивного водіння. Саме з цієї причини мотоцикли їздять виключно на бензині. На додаток, автомобілі з бензиновим двигуном є найдоступнішими за вартістю на ринку.

Види двигунів, якими обладнані автомобілі дилерської мережі «Богдан-Авто Холдинг».

 
Модель автоТип двигунаВитрата палива в змішаному циклі (л / 100 км)
Subaru
Subaru XVБензин7
Subaru OutbackБензин7,3
Subaru ForesterБензин7,2
Hyundai
Hyundai i30Бензин/ Дизель6 / 5,3
Hyundai i10Бензин4
ElantraБензин6,6
CretaБензин7
Santa Fe NewБензин/ Дизель7,1 / 5,2
TucsonБензин/ Дизель7,9/ 5,3
AccentБензин5,7
Grand Santa FeТурбодизель7,8
Ioniq ElectricЕлектро0
Ioniq HybridГібрид3,4
GrandeurБензин9,1
Great Wall
Wingle 5Дизель7,4
Wingle 6Бензин/ Дизель11,2 / 8,6
HAVAL
HAVAL H2Бензин6,7
HAVAL H6Бензин8,5
HAVAL H9Бензин/ Дизель10,9 / 9,1
JAC
JAC S2Бензин6,5
JAC S3Бензин5,6
JAC iEV 7SЕлектро0
 

Підготовлено за матеріалами Futurezone.de]]>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.