Телефон горячей линии: 0-800-336-414 Время работы: 24/7
Київ (Hyundai)
Да
Выбрать другой
  • Київ (Haval)
  • Київ (Subaru)
  • Київ (Hyundai)
  • Харків
  • Запоріжжя
  • Черкаси
  • Чернігів
  • Івано-Франківськ
  • Луцьк
  • Кропивницький

6 деталей в авто, які обов’язково потрібно змастити перед зимою

Шини замінили на зимові, рідину для низьких температур залили, масло і акумулятор перевірили … здається, тепер автомобіль повністю готовий до наступу зимового періоду. Не поспішайте з висновками, адже в машині є набагато більше слабких місць, які потребують вашої уваги.

Ви витратите мінімум коштів і всього 30 хвилин вільного часу на те, щоб змастити вразливі ділянки автомобіля (не тільки двигун і коробка передач) і позбутися від маси незручностей в морозну погоду. Причому для такого самообслуговування абсолютно не потрібна кваліфікація автомеханіка. На що ж потрібно звернути увагу в першу чергу?

№ 1 – бокові вікна

Напевно кожен другий водій відчував масу неприємних відчуттів, коли взимку бічні стекла піднімаються й опускаються з несамовитим скрипом і з великими зусиллями. Ця історія особливо стосується власників автомобілів, чиї вікна працюють за допомогою електричних склопідйомників. Так ось, якщо проігнорувати “важку” роботу приводного моторчика, то в один прекрасний момент він вийде з ладу і потребує заміни. У чому ж справа і як уникнути неприємностей?

Взимку дороги покриваються щедрим шаром протиожеледних реагентів, які сприяють появі мерзенної сльоті. Увесь цей бруд летить з-під коліс і осідає на всіх поверхнях машин, включаючи бічні стекла. Відповідно, склопідйомник шкребе і відчуває підвищене навантаження.

“Кмітливі” автовласники обробляють направляючі бічних вікон полімерною силіконовою змазкою в формі спрею зі спеціальною насадкою-соломинкою (так зручніше за все наносити на поверхні з заглибленнями) або сухим тефлоном. До того ж, дані засоби відмінно захистять вікна від примерзання навіть у найлютіші морози.

Щоб вікна менше бруднилися, радимо придбати препарат типу “антидощ”, який надає обробленій поверхні водовідштовхувальні властивості. Досить 2-3 профілактичні обробки в сезон – і ви забудете про брудні патьоки на вікнах!

№ 2 – кришка багажника і ущільнювачі дверей

Аналогічно як і віконні напрямні, дверні ущільнювачі в автомобілі можуть бути джерелом неприємних скрипів (особливо під час руху по нерівностях). Якщо зі скрипом ще можна якось змиритися, то з передчасним зносом лакофарбового покриття – навряд чи. Іноді справа доходить до примерзання ущільнювача до сталевих частин кузова і розривів гумових елементів. Цьому всьому допоможе протистояти силіконова змазка. Її потрібно лише розпорошити рівномірним шаром на все ущільнювачі дверей, делікатно і рівномірно покриваючи стики. Справа в тому, що силіконові речовини утримують вологу і не дозволяють льоду намерзнуть в тому числі і на металевих частинах дверей, зберігаючи при цьому еластичність гумових деталей.

№ 3 – механізм гачка капота

Так само під прицілом реагентів і надмірної вологості знаходиться замок кришки капота. Він найбільш сприйнятливий до солоної сльоти, оскільки перший на себе приймає неабияку дозу реагентів. Мабуть, вважаєте, що змащування механізму гачка капота марна робота? Це до тих пір, поки капот не відкриється або відкриється в найнесподіваніший момент – на швидкості в повороті. Щоб уникнути втрати функціональності запірного механізму і бути впевненим, що все відкриється безперешкодно коли потрібно, радимо сумлінно змастити літієвим мастилом.

№ 4 – дверні замки

Здамося трохи тревіальними, але цей пункт дуже важливий. Перед відчутним похолоданням буде корисно провести профілактичне змащування личини замка. Причому зробити це необхідно навіть якщо ви відкриваєте автомобіль тільки з брелока. Ви ж захочете на морозі відкрити автомобіль, коли будете поспішати, а дистанційне керування не спрацює? Личинки замків, як правило, вже мають свій захист, але чи врятує вона від бруду, частинок льоду та інших неприємностей … ні, звичайно. Не пошкодуйте кілька хвилин і змастіть замок. Для проведення цієї процедури підійдуть сухий тефлон або навіть перевірений часом WD-40. Будете в плюсі, оскільки не тільки захистите замки від зносу і впливу навколишнього середовища, а й отримаєте більш плавну і безшумну роботу механізмів.

№ 5 – петлі дверей і люка бензобака

Вплив агресивного середовища на петлі дверей автомобіля в холодну пору року призводить до їх інтенсивного зношування. Водійські дверцята відкриваються набагато частіше, ніж інші двері в авто, тому часто першими скрипіти починають саме вони. Але буває і так, що скрегіт з’являється на дверях, які рідко використовуються (наприклад, задніх). У підсумку, вони закриваються не щільно і з часом просідають, що загрожує порушенням геометрії кузова. Змащування петель з антикорозійними властивостями захищає від зносу і заїдань. Оновлення мастила хоча б раз на рік дозволяє позбутися від сторонніх звуків, а також подбає про плавність роботи самих петель.

№ 6 – петля лючка бензобака 

Чутливу до солей і реагентів петлю лючка бензобака фахівці радять регулярно підживлювати водовідштовхувальним силіконовим мастилом або WD-40. Справа в тому, що в лючка немає захисту від вологи, а вода, що потрапила всередину. може примерзнути до деталей в закритому положенні. При цьому неважливо, чи працює люк від електроприводу або троса, краще змастити обов’язково.

Які зони автомобіля можна обробити додатково

  • підкрилки та пороги

Налипання снігу та бруду упереміш з реагентами і солями на підкрилках і порогах перетворюється в якусь “ліпнину”, яка блокує роботу коліс. До всіх інших “сюрпризів” шкідливі речовини можуть завдати непоправної шкоди кузову машини, що неминуче призведе до корозії металу. Так, знадобиться кілька банок змазуючого матеріалу, щоб рясно обробити підкрилки, але в міському циклі експлуатації такий захист буде дуже ефективний.

  • підвіска

Силіконова змазка для авто є універсальним рішенням, тому часто використовується водіями для захисту гумотехнічних деталей ходової частини від сльоти, піску, солі тощо. Необроблена підвіска працює з підвищеною гучністю (скреготом), а гумові складові підвіски пересихають і руйнуються.

  • покришки автомобіля

Дбайливі автовласники також використовують силіконові засоби для обробки покришок автомобіля. Правда, витрата з балончика буде чимала, але можна використовувати гель, який наноситься більш рівномірно і виявиться економічнішим. За відгуками такий захист застосовується як консервант для шин, щоб тривале зберігання не могло позначитися на якості покришок. Ризики розтріскування гуми знижуються до нуля, поверхня гуми захищена від пересихання, оскільки витісняє вологу.

  • пластик в салоні

Гадаєте, що простої поліролі для догляду за пластиком в автомобілі досить? Не зовсім так, не дивлячись на схожість з силіконовою змазкою, основним завданням поліролі все ж є відновлення зовнішнього вигляду. Зі скрипом карти дверей, “прибірки”, деталей обшивки салону та іншого впорається тільки силікон. Змастіть всі стики і дотичні поверхні, щоб забути про неприємні звуки, що видаються пластмасові деталі салону. До слова, блиск на пластику ви теж побачите, оскільки речовина ще й додасть доглянутого зовнішнього вигляду панелям.

Короткі висновки і поради

Як бачите, силіконові мастила можна широко використовувати не тільки для захисту багатьох деталей автомобіля, особливо в зимовий час, але в якості декоративного покриття. Не варто ігнорувати періодичну обробку поверхонь – така процедура малозатребувана по часу, але високоефективна в експлуатації. Адже мало кому принесе радості бути постійним гостем СТО, набагато краще тримати свою машину в хорошому стані постійно, не тільки перед проходженням планового технічного обслуговування.

Зараз в автомагазинах і на авторинках представлено багато універсальних і спеціалізованих мастил, які бувають рідкими, аерозольними, пастоподібних і гелів – вибір залежить від поверхні нанесення. Також часто бувалі водії використовують технічний вазелін і гліцерин як аналоги силікону. Скажемо відразу, що ефект буде, але зовсім не тривалий. До того ж, потрібно враховувати температурну залежність засобів, зокрема стійкість до морозу, де матеріали на силіконовій основі показують кращі результати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.